Egnet for komplekse lysscenarier
Nøyaktigheten er 98 % for normale innendørsscener
Synsvinkel opptil 140° Horisontal × 120° Vertikal
Innebygd lagring (EMMC) Støtter frakoblet lagring, støtter ANR (Data Automatic Network Replenishment)
Støtter POE strømforsyning, fleksibel distribusjon
Støtter statisk IP og DHCP
Gjelder for ulike kommersielle komplekser, supermarkeder, butikker og andre steder
Personvernsikker algoritme og design
| Modell | PC5-T |
| Generelle parametere | |
| Bildesensor | 1/4" CMOS-sensor |
| Oppløsning | 1280*800@25fps |
| Bildefrekvens | 1~25 fps |
| Synsvinkel | 140° Horisontal × 120° Vertikal |
| Funksjoner | |
| Installasjonsmetode | Montering / Opphenging |
| Installeringshøyde | 1,9 m ~ 3,5 m |
| Oppdag rekkevidde | 1,1 m ~ 9,89 m |
| Høydekonfigurasjon | Støtte |
| Filtreringshøyde | 0,5 cm ~ 1,2 m |
| Systemfunksjon | Innebygd intelligent algoritme for videoanalyse, støtter sanntidsstatistikk over antall passasjerer inn og ut av området, kan ekskludere bakgrunn, lys, skygge, handlekurv og andre ting. |
| Nøyaktighet | ≧98 % |
| Sikkerhetskopiering | Front-end Flash-lagring, opptil 180 dager, ANR |
| Nettverksprotokoller | IPv4, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, DNS, DDNS, NTP, FTPP, HTTP |
| Porter | |
| Ethernet | 1 × RJ45, 1000Base-TX, RS-485 |
| Strømport | 1 × DC 5,5 x 2,1 mm |
| Miljø | |
| Driftstemperatur | 0℃~45℃ |
| Driftsfuktighet | 20%~80% |
| Makt | DC12V±10%, POE 802.3af |
| Strømforbruk | ≤ 4 W |
| Mekanisk | |
| Vekt | 0,46 kg |
| Dimensjoner | 143 mm x 70 mm x 40 mm |
| Installasjon | Takmontering / Oppheng |
| Installasjonshøyde | Bredde på dekselet |
| 1,9 m | 1,1 m |
| 2m | 1,65 m |
| 2,5 meter | 4,5 m |
| 3,0 m | 7,14 m |
| 3,5 m | 9,89 m |
| Installasjonshøyde | Bredde på dekselet |
| 2,5 meter | 12,19㎡ |
| 3,0 m | 32,13㎡ |
| 3,5 m | 61,71㎡ |
Til slutt kan befolkningstellere brukes til å øke sikkerheten. Ved å overvåke antall personer i et bestemt område kan sikkerhetspersonell raskt identifisere og reagere på potensielle trusler eller nødsituasjoner, noe som reduserer risikoen for skade på kunder, besøkende og ansatte.
Demografiske bruksscenarier
Befolkningstellere brukes i en rekke sammenhenger, hver med sin egen spesifikke anvendelse. Her er noen vanlige eksempler på hvordan demografer brukes:
Detaljhandel: Persontellere brukes i butikker for å spore fottrafikk og forbedre kundeopplevelsen. Disse dataene kan brukes til å optimalisere butikkoppsett, bemanningsnivåer og produktplassering, samt identifisere trender og endringer i kundeatferd.
Transport: Demografiske tellere brukes i transportknutepunkter som togstasjoner og flyplasser for å spore passasjerflyt og forbedre håndteringen av folkemengder. Disse dataene kan brukes til å optimalisere bemanningsnivåer, redusere ventetider og forbedre passasjerflyten.